اهمیت سیستم ترمز در خودرو

اهمیت سیستم ترمز در خودرو

 

لنت ترمز | لنت ترمز خودرو | فرورتیش : امروزه اهمیت سیستم ترمز در خودرو یک امر ضروری است و حتما باید تمام دارندگان خودروها از کامل و بی عیب بودن این سیستم اطمینان حاصل کنند. هر چه خودروهای تولیدی مدرن تر می شوند نیاز به این سیستم حیاتی تر می شود. در ابتدای تولید اتومبیل به دلیل نداشتن سرعت آنچنانی ضرورتی در داشتن سیستم دیده نمی شد.

اما امروزه خودروهایی را می بینم که با سرعت بالایی طراحی و عرضه می شوند و در واقع سرعت بالا به نوعی به سبک زندگی تبدیل شده و همین مساله سبب شده است تا صنایع خودرو سازی از آپشن های مهم و ارزنده ای در سیستم ترمز خودرو به کار ببرند تا بتوانند به امنیت مورد انتظار دست پیدا کنند.

سیستم ترمز خودرو چیست

قطعا اولین کارکردی که از سیستم ترمز خودرو به ذهن کاربران می رسد کاهش سرعت خودرو و توقف کامل آن است. این عملکرد در ناحیه چرخ ها و با تولید اصطکاک سبب می شود که سرعت ماشین کم و متوقف شود این عملکرد اصطکاک بین لنت ترمزها و دیسک به جود نی اید و شتان منفی را کاهش داده تا خودرو متوقف شود.

امزوه ساختار این سیستم ها به نحوی طراحی شده است که جدایی از نقش مهم در کاهش سرعت و توقف خودرو در هندلینگ هم نقش پر اهمیتی دارند. این عملکرد در پیچ ها و دورهای خطرناک بیشتر کاربرد خود را نشان می دهد و با لغزش های خطرناک و تغییر جهت های احتمالی خودرو مقابله می کند.

کاربرد سیستم ترمز خودرو چیست

کارکرد سیستم ترمز خودرو بر اساس قواعد دینامیک و اصطکاک است. ترمز اغلب اتومبیل های امروزی با استفاده از روغن کار می کند. استفاده از روغن به این علت است چون قابلیت متراکم شدن ندارد و در اثر افشار بدون اینکه حجم آن تغییری پیدا کند، فشار وارده را منتقل می کند. پی بردن به این موضوع توسط محققان باعث شد که سیستمی تولید کنند تا تنها با فشار دادن پدال ترمز با استفاده از خاصیت عدم تراکم سرعت کم که در چرخ ها اصطکاک ایجاد می شود.

شاید این مسئله برای برخی از افراد سوال برانگیز باشد که چگونه تنها با فشار دادن پدال گاز می توان سرعت خودرو را کاهش داد و آن را متوقف کرد. این موضوع به قواعد فیزیکی اینرسی سکون و حرکت برمی گردد، زمانی که جسمی در حالت حرکت و یا سکون باشد، تا زمانی نیرویی بر این جسم وارد نشود و جسم درگیر مقاومت نشود همچنان طبق روال عادی حالت خود را حفظ می کند.

حال برای مقابله کردن با قانون اینرسی باید فشاری که برای مقاومت وارد می شود بیشتر باشد. با این وجود طراحان سیستم ترمز عملا طرح هایی را در این سیستم به کار می برند که با چند برابر کردن نیروی وارد شده به پدال ترمز باعث کاهش سرعت و توقف خودرو شوند.

طراحان خودروها با سود بردن از اصول مزیت مکانیکی (اهرم) و افزایش نیروی هیدرولیکی سعی در افزلیش و چند برابر کردن نیروی وارد شده اولیه هستند. بر اساس این اصل نیروی که ماشین بر جسم وارد می کنید چندین برابر بیشتر از نیرویی است که فرد به اهرم وارد می کند.

مزیت مکانیکی در اهرم‌ها

برای بدست آوردن مزیت مکانیکی در اهرم‌ها باید از نسبت طول بازوی محرک به طول بازوی مقاوم استفاده کرد. اگر این نسبت مقداری دستکاری شود نیرویی که که بر جسم وارد می شود چند برابر می شود و باعث توقف خودرو می شود.

حال این نیرو نیاز به انتقال دارد که طبق قواعد هیدرولیک انباید نیرو به وسیله یک سیال تراکم ناپذیر انتقال داده شود که در بیشتر اتومبیل ها این سیال روغن ترمز است و باعث ترمز گرفتن در چرخ ها می شود‌.

در خودروهای با سیستم هیدرولیک از قانون پاسکال استفاده می شود و نیروی خروجی به مضربی از نیروی ورودی تبدیل می گردد. تمام نیروها و محاسباتی که در این سیستم انجام میشود همه و همه باعث تولید نیروی مورد نیاز و توقف خودرو در هنگام ترمز گرفتن می باشد‌.
در سیستم ترمز خودرو ضریب اصطکاک هم موضوع مهمی است.

بر طبق متغییر اصطکاک وقتی دو جسم بر روی هم قرار گرفته می شوند، فرقی نمی کند که سطح هر دو صاف باشد باز هم سطوحی غیر همگون خواهند داشت که سبب ایجاد سختی و یا اینکه راحتی در لغزندگی این سطوح بر روی هم می شود. تمام این موارد و متغییرها جمعا باعث شکل گیری سیستم منظم و دقیقی به اسم سیستم ترمز گشته است و ماحصل آن کاهش سرعت خودرو و توقف کامل می باشد.

انواع سیستم ترمز خودرو

اهمیت سیستم ترمز خودرو در مدل‌های مختلفی طراحی و تولید می شود این سیستم ها هر ساله همگام با تکنولوژی تغییراتی در طراحی آن ها داده می شود. در زیر انواع این ترمزها و کترکرد آن ها را بیان می کنیم.

ترمز مکانیکی

در خودروهایی که از این سیستم در آن استفاده شده عمل ترمزگیری مکانیکی و قدیمی است. نیروی تولید شده در این سیستم از مسیر قطعات مکانیکی مثل میله‌های استوانه‌ای و چفت و بست و فنر و…، به چرخ‌ها انتقال داده می شود. به دلیلی کارکرد نامناسب این سیستم تقریبا از رده خارج شده اند.

ترمز هیدرولیکی

این مدل جزء رایج ترین سیستم ها در خودروها می باشد. کارکرد این مدل به نحوی است که از طریق فشار پدال و خطوط لوله‌های ترمز و سامانه ترمزگیری، روغن موتور به پیستون مستقر در چرخ‌ها امتقاله داده می شود و همین عمل باعث تولید اصطکاک خواهد شد.

ترمز هوایی یا پنوماتیکی

در برخی اهمیت سیستم ها برای ایجاد نیروی ترمز به جای استفاده از روغن ترمز از هوای فشرده و تولید شده توسط کمپرسورها کمک می گیرند. این سیستم در ماشین های سنگین نظیر اتوبوس و کامیون کاربرد دارد. چون مدل هیدرولیکی بیشتر مناسب خودروهای سواری و سبک است و جوابگوی این ماشین ها نخواهد بود‌.

ترمز خلأ

در قطارها این سیستم کاربرد دارد. عملکرد آن به نحوی است که در لوله‌های ترمز خلأ ایجاد می شود و این خلأ، موجب به حرکت درآوردن لنت ها می شود و با ایجاد اصطکاک عمل ترمز گیری انجام می شود.

ترمز مغناطیسی

همانطور که از نام سیستم پیداست این مدل پیرو قواعد الکترومغناطیس است و با استفاده از آهنربا میدان مغناطیسی فراهم می شود و به چرخ ها جهت ترمزگیری انتقال داده می شود. این سیستم در واقع یک سیستم مدرن است و سایش و اصطکاک ندارد پی از لحاظ طول عمر در رده ی بالایی قرار دارد البته هنوز این سیستم رایج نیست.

ترمز الکتریکی

در خودروهای برقی این مدل کاربرد دارد و در سه مدل پلاگین، بازیاب انرژی و مقاومتی یا رئوستاتیکی وجود دارد.

در پایان باید اشاره کنیم که برای فروش انواع لنت ترمز با کیفیت و بهبود عملکرد سیستم ترمز بهتر است از شرکت فرورتیش که عرضه کننده تجهیزات این سیستم است بهره مند شد‌.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

سیستم ترمز کیا

سیستم ترمز کیا سیستم ترمز کیا بدون شک از مهمترین و حساس ترین قطعات ماشین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تماس با مدیریت