سیستم ترمز مزدا

سیستم ترمز مزدا

سیستم ترمز مزدا با به وجود آوردن اصطکاک میان صفحه دیسک و لنت ها باعث توقف خودرو خواهد شد. همانطور که می دانید این قطعه از قطعات بسیار مهم در هر خودرویی است. شتاب و سرعت بالا در ماشین های تولید شده امروزی باعث بالارفتن اهمیت کیفیت و جنس لنت شده است. خودروی مزدا یک خودروی پرشتاب و اتوماتیک است به همین دلیل احتیاج به یک سیستم ترمزگیری عالی و با کیفیت دارد.

انتخاب بهترین لــنـت تــرمـز مزدا

انتخاب لنت ترمز مزدا برای خودروی مزدا کار نسبتا دشواری است. زیرا انواع متنوع آن در کیفیت ها و برندهای متفاوت در بازار به فراوانی یافت می شود. لازم است بدانید بهترین انتخاب برای هر چیزی انتخاب مدل اصلی آن وسیله یا کالا است. این مسئله برای لنت هم صدق می کند. بهترین نوع لنت برای خودروی مزدا مدل اصلی آن است.

هرچند قیمت بالای مدل اصلی آن تا اندازه ای باعث نگرانی خواهد بود. اما با کمی فکر کردن درباره اهمیت این قطعه حیاتی درخواهید یافت که ارزش صرف هزینه زیاد تری را هم دارد. اگر به قصد خرید سری به فروشگاه های فروش قطعات ماشین بزنید خواهید دید که متاسفانه نوع تقلبی این قطعه در بازار به فراوانی یافت می شود و افراد سود جو آن را در قالب مدل اصلی به مشتریان می فروشند.

چه نوع لنتی برای خودروی مزدا مناسب است؟

۱: چون خودروی مزدا دارای سرعت و شتاب بالایی است. لذا لنت انتخابی باید دارای قابلیت ترمز گیری و کیفیت مناسب باشد.

۲: قسمت روی لنت باید دارای شیارهایی جهت خروج دوده و رطوبت سطح فرسایش یافته باشد.

۳: از طول عمر زیادی برخوردار باشد.

۴: قیمت مناسب داشته باشد.

۵: سختی در لنت ها به شکلی باشد که به دیسک های ترمز آسیب نزند.

۶: نکته آخر و با اهمیت این است که صدای سوت هنگام ترمز گیری از لنت ها بلند نشود. چرا که این صدا نشان از وجود یک لنت بی کیفیت در سیستم ترمز گیری ماشین مزدا است.

گاهی اوقات رانندگان بعد از تعویض لنت و جایگزین کردن آن ها با لنت های نو گرفتار سوت کشیدن هنگام ترمز گیری خواهند شد. جالب است بدانید. شنیدن این صدا همیشه از لنت ها نیست بلکه امکان دارد دیسک چرخ خودرو دچار خرابی شده باشد.

دلایل اصلی در سوت کشیدن سیستم ترمز مزدا

۱: هنگام تعویض لنت ترمز مزدا ممکن است خار لنت آسیب دیده باشد. خار دارای جنسی نرم است. اگر دچار فرسایش شده باشد. یا انعطاف لازم را از دست داده باشد. ممکن است هنگام ترمزگیری صدای سوت از آن بلند شود.

۲: وجود رطوبت در این قطعه باعث به وجود آمدن صدای ناهنجار هنگام ترمز گرفتن خودرو خواهد شد. البته بعد از خشک شدن صدا هم برطرف خواهد شد.

۳: معیوب بودن و خراب شدن دیسک چرخ دلیلی دیگر برای شنیدن صدای سوت هنگام ترمز گرفتن است. بسیاری از رانندگان می گویند این صدای ناهنجار به خاطر معیوب بودن لنت است. در حالی که لنت ماشین آن ها هیچ ایرادی ندارد بلکه دیسک چرخ خودرو دارای اشکال شده است.

زیرا هنگامی که دیسک چرخ خراب باشد لنت با فرسایش تدریجی خود را با آن تطبیق خواهد داد. اما بعد از تعویض لنت صدا دوباره شنیده خواهد شد. زیرا لنت نو هنوز با دیسک چرخ خراب شده خود را تطبیق نداده است.

۴: نوع جنس این لنت ترمز مزدا از دیگر دلایل سوت کشیدن لاستیک های ماشین هنگام توقف است. تطبیق نبودن ضریب اصطکاک بین لنت و دیسک همچنین سفتی و سختی بیش از اندازه در جنس لنت دلیل دیگر بروز این مشکل در ماشین مزدا است.

علایم تمام شدن lent mazda

۱: اگر در هنگام متوقف کردن خودروی مزدا در سیستم ترمز آن صدای برخورد دو قطعه آهن شنیده شود. معنی و مفهوم آن این است که لنت های ماشین به کلی تمام شده اند و آهن آن ها با دیسک در تماس مستقیم است. برخورد آهن با آهن باعث خط افتادن بر روی دیسک خواهد شد. در نتیجه هنگامی که لنت نو را کار می گذارید بعد از گذشت مدتی کوتاه لنت ها دوباره تمام می شوند. و این به علت خش هایی است که بر روی دیسک وجود دارد.

۲: اگر هنگام رانندگی صداهای ناهنجاری از چرخ های ماشین شنیده شود معنی آن این است که لنت ها رو به اتمام هستند و اگر سریعا تعویض نشوند. باعث آسیب دیدگی دیسک خواهد شد. در صورتی که دیسک آسیب ببیند سیستم ترمز خودروی مزدا دچار نقص جدی خواهد شد. گاها این نقص باعث به وجود آمدن تصادفات شدید خواهد شد.

تمام شدن زود هنگام لنت مزدا به چه عواملی بستگی دارد.

۱: اگر فردی در رانندگی از سرعت و شتاب زیادی برخوردار باشد. در هنگام متوقف کردن خودرو فشار بیشتری به لنت وارد خواهد آورد. در نتیجه این قطعه زودتر تمام خواهد شد.

۲: اگر در شهری شلوغ که دارای ترافیک های سنگین است از ماشین مزدا استفاده شود. به دلیل ترمز های مکرر و پشت سر هم لنت های آن دچار فرسایش زود هنگام خواهند شد.

۳: استفاده از خودروی مزدا در جاده های ناهموار و آفرود باعث تمام شدن هر چه سریعتر لنت خواهد شد.

هر چند وقت یک بار لنت ترمز مزدا را مورد بررسی قرار دهید. دقت داشته باشید که سایش در هر دو طرف دیسک به یک اندازه باشد. اگر لنت یک قسمت از چرخ دچار فرسایش شده باشد. در حالی که لنت طرف دیگر چرخ سالم و بدون ایراد باشد. سیستم ترمز و کالیپر دچار ایراد شده است. و باید نسبت به رفع آن اقدامات لازم صورت بگیرد.

اگر می خواهید در دام سودجویان نیافتید و با صرف هزینه مناسب مدل اصلی لنت ترمز مزدا را خریداری کنید. بهترین راه اعتماد به تولید کنندگان و توزیع کنندگان معتبر است. گروه تولیدی فرورتیش یکی از بزرگترین تولیدکنندگان در کشور است. این شرکت تولیدی سال های متمادی است که اقدام به تولید لنت ترمز عقب و جلوی مزدا کرده است. تولید محصولی با کیفیت با طول عمر از ویژگی های شرکت فرورتیش است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محصولات این شرکت به وب سایت رسمی آن مراجعه فرمایید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

عملکرد سیستم ترمز لیفان

سیستم ترمز لیفان سیستم ترمز لیفان هم مانند قطعات مشابه در همه خودروها یک قطعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تماس با مدیریت