لنت ترمز پرشیا و انواع آن

لنت ترمز پرشیا و انواع آن

لنت ترمز | لنت ترمز ماشین | فرورتیش : لنت ترمز پرشیا یکی از مهمترین قطعات مصرفی در سیستم ترمز این خودرو می باشد که با ایجاد اصطکاک قوی حرکت خودرو را متوقف می کند. معمولا شرکت های زیادی با هدف تولید و توزیع انواع لنت های مختص این خودرو فعالیت می کنند و امکان فروش آن را به صورت اینترنتی و حضوری برای همه ی افراد فراهم کرده اند.

این محصول در انواع جنس ها و برندها عرضه می شود و معمولا افراد پس از چند بار استفاده از برندهای متنوع کیفیت یک محصول را تشخیص می دهند. پس تجربه در استفاده نقش مهمی در شناخت یک محصول با کیفیت دارد.

معرفی لنت ترمز خودرو پرشیا

سیستم ترمز خودرو پرشیا از مجموعه‌ای از قطعات بزرگ و کوچک تشکیل شده که لنت ترمز پرشیا نقش مهم و اساسی را در در این سیستم ایفا می کند. به طور کلی تمام قطعات به نوبه ی خود نقش پر رنگی در این سیستم بر عهده دارند و بر کارایی و ایمنی خودرو تاثیر می گذارند. لنت پرشیا قسمتی از ترمز دیسک می باشد که عمل ترمزگیری و توقف را انجام می دهد. این محصول در چندین مدل مختلف تولید و عرضه می شوند که انتخاب هر مدل بستگی به نوع خودرو و در نهایت انتظارات شما و بودجه مورد نظر دارد.

در خودرو پرشیا همانند سایر خودروها در هر چرخ دو عدد لنت وجود دارد که در روبروی دیسک های ترمز قرار دارند. قطعات سیستم ترمز انرژی جنبشی را به گرمایی تبدیل می کنند و در نهایت باعث کند شدن حرکت خوورو و توقف آن می شود.

زمانی که این قطعه مصرفی با دیسک خودرو تماس پیدا می کند باعث تولید اصطکاک می شود و همین اصطکاک موجب اهسته شدم حرکت پرشیا می شود و هر چقدر که این اصکاک بیشتر باشد یا خودرو مسافت زیادی طی کند و از سیستم ترمز بیشتر استفاده کند کم کم لنت ساییده می شود و نیاز به تعویض دارد. زمانی که لنت ها تمام می شود دیگر کارایی سابق را ندارند و ممکن است باعث خطرات احتمالی شود پس در وهله ی اول لنت فرسوده باید کاملا کنار گذاشته شود.

شاید بیشتر افراد در زمان تعویض تعلل کند و این موضوع را نادیده بگیرند که در این صورت ممکن است آسیب های جدی تری به سیستم ترمز الاخصوص صفحه دیسک وارد می کند که تعمیر و تعویض این قطعه چندین برابر تعویض لنت هزینه بر خواهد بود.

زمان تعویض لنت این خودرو

لنت ترمز پرشیا همانند دیگر خودروها به صورت میانگین بعد از ۳۵ تا ۴۵ هزار کیلومتر نیاز به تعویض دارد. البته شرایط زیادی در تعویض زودتر و یا دیرتر تاثیر می گذارند و معمولا تمامی رانندگان بعد از تمام شدن لنت ها متوجه می شوند و نسبت به تعویض اقدام می کنند. معمولا نشانه هایی وجود دارند که نشان می دهد که باید لنتها بررسی شوند.

اگر خودرو مسافت زیادی را طی کرده و بعد از هر بار ترمز کردن زمان زیادی ببرد تا خودرو کاملا متوقف شود.

روشن شدن چراغ های ترمز

شنیدن صدای جیغ از ماشین

بررسی و تعویض به موقع این قطعه در خودرو پرشیا از خطرات احتمالی که امنیت سرنشینان را تهدید می کند جلوگیری می کند.

انواع لنت ترمز خودرو پرشیا

خودرو پدشیا یکی از پرطرفدارترین خودرو‌های تولید داخلی می باشد که حجم تولید آن در کشور بالاست. با این حال تقاضا برای قطعات مصرفی از جمله لنت ترمز پرشیا همیشه بالاست. همانطور که می دانیم نوع لنت انتخابی برای این خودرو تا حدودی به شرایط شما و مکانی که در آن رانندگی می کنید بستگی دارد.

به طور مثال در رانندگی های سطح شهر فشار بیشتری به لنت وارد می شود در صورتی که جاده های بیرونی چنین فشاری وجود ندارد و لنت ها دیرتر تمام می شوند.

مورد بعدی شرایط آب و هوایی است که تاثیر زیادی بر عملکرد لنت خواهد داشت و در هوای گرم و سرد عملکرد این قطعه متفاوت تر است اما با تمام این شرایط این محصول در انواع زیر عرضه می شود.

مدل ارگانیک

در گذشته از مواد سرطان زای آزبست برای تولید لنت استفاده می شد اما امروز مواد ارگانیک جای این مواد را گرفته است. لنت ارگانیک پرشیا قیمت مناسبی دارد اما طول عمر کمتری هم دارد. ساختار آن ها نرم و بی صدا است.

لنت ‌هایی با فلز کم یا Low Metallic: این مدل‌ها در ساخت آن ها از فلز استفاده شده است. از لحاظ مقاومت و طول عمر نسبت به مدل های ارگانیک کیفیت بالاتری دارند و برای خودرو۶ای پرشیا گزینه مناسب و مقرون به صرفه ای هستند. به دلیل وجود فلز در ساختار این مدل نرمی کمتری دارد و اصطکاک زیاد آن ها موجب تولید حرارت بیشتر در سیستم ترمز می شود.

همین تولید حرارت زیاد عملکرد سیستم ترمز را بهتر می کند. تنها معایبی که این محصول دارد وزن زیاد نسبت به نمونه های نیمه فلزی و ارگانیک است.

لنت های نیمه فلزی

اگر بخواهیم یک مدل مناسب و با کیفیت و قیمت مناسب معرفی کنیم قطعا مدل نیمه فلزی برای خودروی پرشیا مزایای زیادی دارد. این مدل برتری های که نسبت به مدل فلزی دارد ب هورداری از طول عمر بالا و قدرت زیاد در انتقال حرارت می باشد. صدای حاصله از این محصول در مقاییه با نمونه های ارگانیک بیشتر است. اگر به طور معمول روزانه با خودروی پرشیای خود رانندگی می کنید این محصول کیفیت مناسبی دارد و هر چه خودرو به روزتر باشد سازگاری محصول با آن بیشتر است.

 

لنت ترمز سرامیکی

نمونه با کیفیت بالای دیگری که برای خودروی پرشیا مناسب است مدل سرامیکی است که از ترکیب موارد ارگانیک و سرامیک ساخته شده است. این مدل پیشرفته برای افرادی که به دنبال صدای کم و انتقال خوب حرارت هستند گزینه فوق العاده ای است.

برای پژو پرشیا می توان این محصول را برای لنت های جلو که مصرف بیشتری نسبت به لنت عقب دارند خریداری نمود. از آنجا که طول عمر این محصول نسبت به سایر مدل ها بالاست پس قیمت بالاتری هم دارند و همین قیمت زیاد ممکن است تهیه آن را برای بیشتر افراد مشکل کند.

شرکت فرورتیش عرضه کننده انواع لنت ترمز می باشد. این شرکت برای انواع خودروهای ایرانی و خارجی لنت های مرغوب و با قیمت مناسبی را عرضه می کند.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

چه عواملی باعث راکد شدن بازار خودرو شده است

عوامل راکد شدن بازار خودرو امروزه عوامل راکد شدن بازار خودرو دچار فراز و نشیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code